Přejít k hlavnímu obsahu
taneční projekt

Projekt Sides of In and Out (S.I.O.) je cyklus výzkumných intenzivních pobytů vyúsťující v  taneční site specific představení, dílny pro veřejnost, sérii uměleckých fotografií a krátkých filmů zachycujících momenty procesu. 

Hlavním tématem projektu S.I.O. je duševní hygiena a péče o balanc v neustálém dialogu a v konfrontaci s okolními vlivy, které na člověka působí: ekonomie, politika, historie, náboženství, kultura. 

Záměrem projektu je prohlubovat pozornost k inkluzi, životnímu a sociálnímu prostředí. Kreativním způsobem podporovat mezigenerační sdílení. Podílet se na rozvoji osobnosti a utváření nových vazeb s okolím. Vést k hlubšímu poznání sebe i okolního prostředí pro svůj osobní rozvoj i proměnu místa. 

Reagujeme na současnou i nedávnou situaci; dobu izolace spojenou s pandemií, negativní atmosféru zesílenou válkou, vyčerpanost a syndrom vyhoření, zrychlené tempo, neustálou produkci, mezigenerační i společenskou propast.

Cílem a obsahem performance a workshopů je reflektovat souvislosti mezi IN (tělo, mysl, emoce, volní procesy) a OUT (environmentální prostředí). Poukázat na jejich vzájemnou závislost. Nabídnout prostor pro experimentování skrze mezioborovou spolupráci, kontakt s místními organizacemi, institucemi nebo školami. 


 

 SPOLUPRÁCE 2023

První fáze projektu probíhá formou výzkumu v kulturním prostoru ÚL, Praha 8 a v Karlových Varech ve spolupráci s Petrou Blau a ZŠ a ZUŠ Šmeralova

Partneři projektu: Kulturní prostor Úl, ZŠ a ZUŠ Šmeralova. 

Projekt získal v roce 2023 podporu Státního fondu kultury a Prahy 8.

KREDITY 

Koncept: Eliška Benešová, Kristýna Peldová

Choreografie a interpretace:  Karolína Šnajdrová, Tereza Krejčová, Eliška Benešová, Kristýna Peldová 

Dramaturgie: Kristýna Peldová, Eliška Benešová 

Hudební spolupráce: Tomáš Martínek - TMA 

Fotografie a video: Karolína Šnajdrová, Jakub Štěpán Smrž

Kostýmní spolupráce (2024): Kristina Pelikánová  

Grafika: Libor Mikyška, Karolína Šnajdrová

 

Projekt byl zrealizován díky podpoře Státní fond kultury a Prahy 8

 

logo sfk

 

logo