Přejít k hlavnímu obsahu
 • ◽️ELIŠKA BENEŠOVÁ◽️
  Tanečnice, lektorka a performerka z České republiky. Prošla studiem řady tanečních technik, jak na pražských školách (Taneční konzervatoř hl.m. Prahy, Konzervatoř Duncan centre), tak v zahraničí (Escuela profesional de danza de Mazatlan, Mexiko). Věnuje se vlastní umělecké tvorbě, ale i zpěvu a psaní hudebních textů. V současné době působí jako lektorka tance na Konzervatoři DC a věnuje se dětské taneční tvorbě ve spolupráci s děčínským tanečním studiu FRI.DA. Od roku 2017 aktivně studuje a pohybově se rozvíjí v rámci Fighting Monkey vzdělávacího programu, založeného Jozefem Fručkem (SK) a Lindou Kapetaneou (GR). Společně s Jakubem Zemanem (ČR), jako nezávislí lektoři a instruktoři FM vedou dílny pro profesionály i nadšence napříč různými disciplínami v České republice a v zahraničí v rámci festivalů i ve spolupráci s institucemi (Akademie múzických umění, Praha 2022, Laterna fest, Praha 2022, Festival Tanzwerkstatt, Mnichov 2020, Centrum Habitat, Oaxaca, Mexiko 2020, taneční školy: Mazatlán, Pachuca, Guadalajara, Hermosillo, Mexiko 2019.)

  📌 https://www.eliskabenesova.cz/

 • ◽️KRISTÝNA PELDOVÁ◽️
  Kristýna Peldová je tanečnice, performerka, choreografka a pedagožka. Po dokončení studia na Duncan centre konzervatoři v Praze, pokračovala v bakalářském studium na Royal Conservatory v Antverpách.V roce 2016 začala Kristýna spolupráci se Spitfire Company a tančí v představeních “Constellation I.“(Before I say yes) (2016) a “Constellation II.“ (Time for sharing), (2018). Od roku 2017 je umělecky aktivní ve Slovinsku. Je součástí projektů: “Chorus“ (2017) autoři: Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek, Jan Krmejl. “Cradle“ (2017), “ Three sisters“ (2020), “I have a dream“ (2021) autor: Gregor Luštek. "Just for today"(2018) autorka: Maja Delak. " Ljubi me nežno“ (2019) autoři: Kristýna Peldová, Tsarina Marinkova Krajnčan, Žigan Krajnčan, Kristijan Krajnčan. “Sounds under the skin“ (2021) autorky: Urška Centa, Sara Janaškovič, Anja Moderndorfer, Kristýna Peldová. “Fusion reactor“ (2022) autor: Žigan Krajnčan. “Honey sparks in the dark“ (2022) autor: Kristijan Krajnčan. “Alegorije měsíců“ (2022) autoři: Barbara Novakovič, Kristýna Peldová, Beno Novak. “Red Forest“ (2022) autorka: Leja Jurišič. “Inside“ (2022) autoři: Kristýna Peldová, Sara Janaškovič, Jan Krmelj. V roce 2020 se Kristýna podílela na vytvoření uměleckého institutu Platforma NEST https://platformanest.com/en/ (SLO). Paralelně s interpretační a choreografickou profesí, Kristýna také buduje svou pedagogickou cestu, již od roku 2017 aktivně sdílí své taneční zkušenosti a chorografické principy skrze taneční

 • ◽️KAROLÍNA ŠNAJDROVÁ◽️
  Tanečnice, performerka, fotografka a lektorka. Vystudovala Taneční konzervatoř Duncan centre v Praze. Krátce po studiu uvedla svou choreografii Bestiae Ferrae v divadle Ponec (Příští přísliby - mladá česká krev) a na festivalu Siraex. Spolupracovala s choreografkou Johanou Pockovou (Plné sklady citů, 2018), s Michalem Záhorou v rámci site - specific performance, a také produkčně spolupracovala se spolkem Pulsar. V rámci pohybové spolupráce byla součástí choreografie ruského muzikálu Mir na ladoni (Svět na dlani). Interpretačně i choreograficky spolupracovala například na videoklipu hudební skupiny MoveBreakers, nebo na choreografii pro festival taneční hudby Sensation White. Byla externí tanečnicí pro Národní divadlo (opera Výlety páně Broučkovy a Lolita). V průběhu let se věnuje lektorské činnosti v tanci a pohybu. Seberozvíjí se v rámci pohybově vzdělávacího projektu Fighting Monkey, osobního seberozvoje a celostní medicíny. Jako fotografka zkoumá moment přítomnosti v portrétní fotografii a zachycení jedinečného okamžiku individuálního lidského příběhu.

  📌 https://karolinasnajdrova.cz/

 • ◽️TEREZA KREJČOVÁ◽️
  Performerka a choreografka na poli současného tance a fyzického divadla. Absolvovala studium na Konzervatoři Duncan centre v Praze (2018), šestiměsíční stáž na Fontys School of Fine and Performing Arts v Nizozemí a SEAD Salzburg Experimental Academy of Dance (2022), kde spolupracovala s umělci jako např. Linda Kapetanea, Manuel Ronda, Hillel Kogan. Jako tanečnice se podílela na projektech s Michalem Záhorou (Pulsar, 2017 Slavnost, 2018), Minem Tanakou (A Body, 2017), Annou Balslev (What now?, 2019), nebo Janem Lauwersem (Intolleranza 1960, 2021). Tereza se také věnuje vlastní choreografické tvorbě. Ve spolupráci s hudebním skladatelem Václavem Chalupským vytvořila dvě sóla - Nekrytě (2018), jenž bylo uvedeno Evou Blažíčkovou v Divadle Archa (Con Tempo, 2018), a Naturamela (2019). Ve spolupráci se skupinou mezinárodních performerů vytvořila nejnovější dílo - sextet How to represent a broken heart? (2022). Příležitostně se věnuje autorskému psaní na pomezí žánrů, které především podporuje její autorskou tvorbu.