team-member

ELIŠKA BENEŠOVÁ


Tanečnice, lektorka a performerka z České republiky.

Prošla studiem řady tanečních technik, jak na pražských školách (Taneční konzervatoř hl.m. Prahy, Konzervatoř Duncan centre), tak v zahraničí (Escuela profesional de danza de Mazatlan, Mexiko).

Věnuje se vlastní umělecké tvorbě, ale i zpěvu a psaní hudebních textů. V současné době působí jako lektorka tance na Konzervatoři DC a věnuje se dětské taneční tvorbě ve spolupráci s děčínským tanečním studiu FRI.DA.

Od roku 2017 aktivně studuje a pohybově se rozvíjí v rámci Fighting Monkey vzdělávacího programu, založeného Jozefem Fručkem (SK) a Lindou Kapetaneou (GR). Společně s Jakubem Zemanem (ČR), jako nezávislí lektoři a instruktoři FM vedou dílny pro profesionály i nadšence napříč různými disciplínami v České republice a v zahraničí v rámci festivalů i ve spolupráci s institucemi (Akademie múzických umění, Praha 2022, Laterna fest, Praha 2022, Festival Tanzwerkstatt, Mnichov 2020, Centrum Habitat, Oaxaca, Mexiko 2020, taneční školy: Mazatlán, Pachuca, Guadalajara, Hermosillo, Mexiko 2019.)